Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy różnych instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.
Obchody International “Dot Day” to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.
Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

Samorząd Uczniowski

Młodsze klasy wykonywały prace plastyczne z wykorzystaniem kropek, na lekcjach muzyki tworzyliśmy improwizacje muzyczne, na zajęciach z wychowawcą próbowaliśmy odczytywać krótkie wyrazy zapisane alfabetem Braille’a. Nasze drzwi, ubrania i serca przystrojone zostały dzisiaj w kropki, kropeczki, kropelki, bo przecież od kropki wszystko się zaczęło… Zobaczcie sami, jak pięknie i kreatywnie obchodziliśmy ten dzień…

Maria Wolska – Rychert

Skip to content