Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Podzielmy się dobrocią

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,

od kilku lat nasza społeczność włącza się do działań charytatywnych. Braliśmy udział w akcji Rodacy – Bohaterom wysyłając dary Kombatantom żyjącym na Kresach Wschodnich. Wspomagaliśmy pacjentki szpitali onkologicznych po zabiegu mastektomii szyjąc dla nich poduszki rehabilitacyjne. W zeszłym roku przekazaliśmy książki, gry i słodycze dzieciom z Domu Dziecka w Kartuzach. Wielokrotnie braliśmy udział w akcji Pola Nadziei wspomagając Kartuskie Hospicjum Domowe.

Obecnie, mając na względzie trudną sytuację w służbie zdrowia, nasz Szkolny Klub Wolontariusza ogłasza akcję charytatywną: Podzielmy się dobrocią. W dniach od 25 listopada do 15 grudnia 2020 r. organizujemy zbiórkę darów na rzecz pacjentów Hospicjum Stacjonarnego Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie oraz dla pacjentów hospitalizowanych z powodu koronawirusa.
Zbiórka dotyczy:
*artykułów higienicznych takich jak: ręczniki papierowe, chusteczki nawilżające, pianki pielęgnacyjne, maszynki jednorazowe do golenia, szampony, mydło w płynie, pampersy dla dorosłych,
*artykułów spożywczych takich jak: woda niegazowana (z ustnikiem, w małych butelkach), herbata, kawa, dżemy, miód.

Zachęcamy wszystkich, którzy mają na względzie pomoc bliźniemu w potrzebie do wzięcia udziału w akcji. Dary prosimy składać w portierni naszej szkoły (wejście nr 1) w dniach od 25 listopada do 15 grudnia godzinach od 7:30 do 15:00. Zostaną one dostarczone do potrzebujących tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

Pozdrawiamy serdecznie
Alicja Dyszer wraz z członkami Szkolnego Klubu Wolontariusza

Skip to content