Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

XVIII Wojewódzkie Dyktando Kaszubskie

W sobotę, 5 października 2019 r., uczennice naszej szkoły wzięły udział w XVIII Wojewódzkim Dyktandzie Kaszubskim, które odbyło się w Słupsku. Klasy 1 – 3 reprezentowały: Antonina Kolke i Aniela Ziegert; klasy 4 – 6: Amelia Jędryczka i Maja Woźniak; klasy 7 – 8: Amelia Choszcz i Amelia Formela.
Uczestnicy Dyktanda rywalizowali aż w 7 kategoriach. Łącznie pisało 184 uczestników, a do drugiego etapu przeszło 53. Czas między poszczególnymi etapami dyktanda, wypełniały występy artystyczne, w tym zespołu artystycznego „Marzenie”, „Lęborskich Słoneczek” – zespołu kaszubskiego ze Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej LTO oraz zespołu kaszubskiego “Jantar”. Rywalizacji o miano najlepszego znawcy kaszubskiej ortografii towarzyszyły także zajęcia zorganizowane przez Teatr Lalki “Tęcza”, warsztaty z Ipodami, wyjazd uczestników nad morze oraz koncert Weroniki Korthals.
Z naszych reprezentantek do drugiego etapu przeszły: Antonina Kolke z kl. 3, Amelia Choszcz i Amelia Formela z kl. 8. Ostatecznie Amelia Choszcz otrzymała wyróżnienie, a Amelia Formela zajęła II miejsce. Na zakończenie organizatorzy losowali nagrody specjalne, w czasie losowania poszczęściło się Amelii Jędryczce i Amelii Formeli, które otrzymały bony do księgarni Empik. Serdecznie gratulujemy wszystkim piszącym.

Bożena Lejk

Skip to content