Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Pasowanie na czytelnika

Dnia 25.10.2019r. pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Wcześniej złożyli uroczyste przyrzeczenie i obiecali szanować książki.
Tegoroczna uroczystość odbyła się pod hasłem „W świecie baśni”. Głównym celem było zapoznanie uczniów z zasadami panującymi w bibliotece oraz zachęcenie ich do jak najczęstszego korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki i jak się zachowywać w bibliotece. Zapoznały się ze zbiorami biblioteki i zasadami korzystania z nich. Uczniowie zmagali się z zadaniami, które sprawdziły ich znajomość bajek, baśni i legend. Była to też pierwsza lekcja przygotowująca małych czytelników do samodzielnego wyboru i wypożyczania książek. 
Na zakończenie uczniowie złożyli przyrzeczenie. Po uroczystym ślubowaniu, każdy nowy czytelnik otrzymał z rąk pani Dyrektor dyplom, gratulacje oraz zakładkę do książki.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzeby czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Aneta Woźniak 

Skip to content