Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Od 2001 roku w dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom.   

W tym roku w ramach akcji szkolna biblioteka w dniu 30 września zorganizowała głośne czytanie podczas przerw. Uczniowie starszych klas słuchali audiobooka W. Bruce Cameron pt. Był sobie pies, a młodszym uczniom i dzieciom bajki czytali członkowie Samorządu Uczniowskiego. Ta akcja zainaugurowała miesiąc bibliotek szkolnych, który rozpoczyna się 1 października 2019r. 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się okazją do promowania czytania, a niechętnym tradycyjnej książce papierowej pozwolił zwrócić uwagę na możliwość korzystania z najnowszych zdobyczy techniki, czyli audiobooków i ebooków. Ważne jest przecież to byśmy czytali, bo od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język, pamięć, a przede wszystkim wprowadza w ciekawy świat literatury, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Czytanie to dobry pomysł na spędzanie wolnego czasu nie tylko podczas przerw! 

Nauczyciele bibliotekarze

 

Skip to content