Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

NOC BIBLIOTEK w szkole w Gowidlinie pod hasłem “Znajdźmy wspólny język”

8 października 2019r. biblioteka szkolna zorganizowała po raz drugi akcję Noc Bibliotek, która jest wydarzeniem ogólnopolskim.
Program akcji bibliotecznej był bardzo bogaty i obfitował w różnego rodzaju zadania. 
Uczniowie wysłuchali audiobooka wzbogaconego kolorowymi ilustracjami, który stał się inspiracją do wykonania różnych twórczych zadań. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, gdyż cała zabawa przebiegała przecież pod hasłem „Znajdźmy wspólny język. Każda z grup realizowała działania, m. in.: Podziel się książkąwykonanie ilustracji do książki, Lek na ból jest w aptece, na niewiedzę – w bibliotece – układanie haseł promujących czytanie i bibliotekę szkolną, Czytanie daje moc – wykonanie plakatu promującego czytelnictwo, Nasz patron – przybliżenie sylwetki patrona szkoły w przededniu rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową – Jana Pawła II. Realizacja powyższych działań przyniosła uczniom wiele radości. Dzieci wykazały się inicjatywą, kreatywnością oraz talentem plastycznym. Wytwory kolejnych etapów swojej pracy uczniowie umieszczali na gazetce i w ten sposób powstała zaprojektowana i wykonana całkowicie przez uczestników przedsięwzięcia gazetka pod hasłem: Twórczość naszych uczniów – Noc Bibliotek 2019.
Spotkanie zakończyło się bardzo miłym akcentem. Uczestnicy akcji zostali wynagrodzeni pamiątkowymi dyplomami uznania, słodkimi upominkami oraz pozytywnym wpisem w dzienniku.
Ta szczególna akcja była okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale również do poszerzenia wiedzy o Patronie szkoły. Czas zaplanowany na Noc Bibliotek minął bardzo szybko.
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii. 

Sylwia Miszk, Aleksandra Stark, Aneta Woźniak

Skip to content