Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek, 4 października, obchodziliśmy matematyczne święto propagujące znajomość tabliczki mnożenia i umiejętność szybkiego liczenia – Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu patrole eksperckie odwiedzały uczniów wszystkich klas 4 – 8 i przepytywały chętnych ze znajomości tejże tabliczki. W nagrodę za poprawną odpowiedź uczniowie otrzymali stosowne plakietki oraz certyfikaty. Nasze patrole egzaminowały także, z nieukrywanym entuzjazmem, wszystkich napotkanych  nauczycielii innych pracowników szkoły. Spośród uczniów z tytułem eksperta wyłoniono reprezentantów z danej klasy, którzy to zdobywali punkty do ogólnej klasyfikacji. Oddelegowani uczniowie zmierzyli się z mnożeniem i dzieleniem na czas oraz z łamigłówkami wykorzystującymi również te dwa działania. Najwięcej jednak radości sprawiło uczniom wcześniejsze poszukiwanie tychże zagadek, rozmieszczonych w różnych częściach budynku naszej placówki. 
W rywalizacji klasowej najlepsze wyniki uzyskała klasa 7 a. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się klasy 5 a oraz 8 b. 

Uczniowie zwycięskiej klasy otrzymali w nagrodę Dzień bez pytania, natomiast Krystian Linsztet, Dominika Keller i Monika Wenta – ocenę celującą z matematyki. Szczegółowe wyniki klasyfikacji przedstawiono w tabeli:

ŚDTM

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w obchody tego dnia, zarówno wszystkim uczniom, jak i dorosłym, którzy chętnie udzielali odpowiedzi na “tabliczkowe pytania”. Liczymy na Was w przyszłym roku! 

Nauczycielki matematyki

Skip to content