Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Wycieczka do Warszawy

27 maja 2019 roku uczniowie klas 5 i 7 wraz z opiekunami wybrali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszego dnia zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i mogliśmy zobaczyć zmianę warty. Następnie udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie zobaczyli kolumnę Zygmunta III Wazy. Potem poszliśmy do Zamku Królewskiego  i zwiedzaliśmy część muzealną zamku. Po zwiedzeniu przeszliśmy na Rynek Starego Miasta i mogliśmy zobaczyć Syrenkę Warszawską.
Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzenia Pałacu w Wilanowie i właśnie tam mogliśmy zaprojektować swoją własną płytkę ceramiczną. Kolejnym obiektem do zwiedzenia były Łazienki Królewskie, gdzie przy zwiedzaniu uczniów spotkała niemiła niespodzianka bo zaczął padać deszcz, ale to nie popsuło naszych humorów. Następnie pojechaliśmy na Cmentarz Powązkowski, gdzie zobaczyliśmy groby powstańców warszawskich, kościuszkowskich,  miejsca pochówku wybitnych pisarzy, poetów, polityków, sportowców, aktorów oraz piosenkarzy.
Trzeciego, a zarazem ostatniego dnia pobytu uczniowie wraz z opiekunami udali się na niezwykle ważny obiekt, czyli Stadion Narodowy. Prawdopodobnie dla niektórych było to spełnienie marzeń.  Mogliśmy zobaczyć szatnie reprezentacji Polski oraz wchodząc najwyżej na trybuny ogrom tego obiektu. Potem pojechaliśmy do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie winda wywiozła nas na 30 piętro na taras widokowy i zobaczyliśmy piękno Warszawy. Tam właśnie skończyliśmy zwiedzanie i w godzinach popołudniowych udaliśmy się w drogę powrotną do Gowidlina.
Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie zobaczyli wiele interesujących miejsc i pomimo zmęczenia po zwiedzaniu stolicy wszyscy byli zadowoleni. Dziękujemy Wójtowi Gminy Sierakowice za otrzymane dofinansowanie, a opiekunom wycieczki za zorganizowanie wyjazdu.

Alicja Antosik, Amelia Formela, Katarzyna Formela – uczennice kl. 7

Skip to content