Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Warsztaty w Izbie Regionalnej w Rokitkach

Uczniowie klas 2 i 3, uczęszczający na język kaszubski, wzięli udział 4 kwietnia 2019 r., w warsztatach regionalnych. Zajęcia odbyły się w Izbie Regionalnej w Rokitkach.
Dzieci poznały historię Izby oraz zbiory w niej zgromadzone. Dowiedziały się jakie przeznaczenie miały dawne sprzęty znajdujące się w zbiorach gospodarzy oraz jak dawniej wyglądało życie na wsi. Szczególną uwagą dzieci cieszyły się warsztaty z malowania na szkle, które pokazały dziecięcą kreatywność. Każde dziecko samodzielnie wykonało  pracę, przedstawiającą kwiaty z haftu kaszubskiego.
Dużą atrakcją były leśne podchody, w czasie których należało wykazać się wiedzą na temat  Izby Regionalnej oraz miejscowej historii związanej z okresem II wojny światowej.
Czas spędzony w Rokitkach obfitował również w różnego rodzaju gry i zabawy integracyjne, a wspólne jedzenie swojskiego chleba z miodem lub dżemem i pyszna drożdżówka umiliła wszystkim pobyt w tym wyjątkowym miejscu. Dziękujemy bardzo Pani Kasi, właścicielce Izby Regionalnej, za miłe przyjęcie i zaproszenie  nas na kolejne spotkanie.

Bożena Lejk

Skip to content