Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Szkolny Konkurs Czytelniczy

Dnia 20 marca br. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy. Celem współzawodnictwa było zapoznanie się z twórczością Hansa Christiana Andersena, poprzez:

  • budzenie zainteresowań czytelniczych;
  • sprawdzenia stopnia znajomości baśni;
  • kształtowanie umiejętności przekazywania przez dzieci zapamiętanych wiadomości oraz zachęcenie do udziału w konkursach.

Klasy pierwsze rozwijały swoją fantazję, wrażliwość estetyczną, gdyż swoje zadanie przedstawiły w pracy plastyczno-technicznej do baśni “Dziecię Elfów”.

W konkursie wzięło udział 47 uczniów klas 1-3. Uczniowie klas 2 wykazali się świetną znajomością baśni: “Dziewczynka z zapałkami”, “Dzikie łabędzie” i na ich podstawie w pierwszym etapie rozwiązali test wielokrotnego wyboru, zaś w drugim etapie (dnia następnego) pytania otwarte, natomiast uczniowie klas 3 zapoznali się z: “Słowik”, “Świniopas”, “Calineczka”, a swoją wiedzę wykazali w teście. Łącznie do konkursu przystąpiło 47 uczniów. Tegorocznymi laureatami są:

Klasy 1
I miejsce: Martyna Czapiewska, kl. 1 a
II miejsce: Tomasz Formela, kl. 1 a
III miejsce: Marcelina Formela, kl. 1 a
Wyróżnienie:
Marek Wenta, kl. 1 a, Szymon Wojtas, kl. 1 a, Wiktoria Gliszczyńska, kl. 1 a, Laura Stencel, kl. 1 a, Marta Pawelczyk, kl. 1 a

Klasy 2
I miejsce: Aleksandra Rompa, kl. 2 a
II miejsce: Hubert Gangalewski, kl. 2 b, Tomasz Wiśniewski, kl. 2 b, Katarzyna Stolc, kl. 2 a
III miejsce: Dominika Mielewczyk-Bojanowska, kl. 2 b, Hubert Choszcz, kl. 2 a, Zofia Sobisz, kl. 2 b
Wyróżnienie:
Wiktor Gański, kl. 2 a, Aniela Ziegert, kl. 2 a, Antonina Kolke, kl. 2 b, Julia Sildatk, kl. 2 b

Klasy 3
I miejsce: Alicja Korda, kl. 3 a
II miejsce: Amelia Stolc, kl. 3 b
III miejsce: Zuzanna Pasławska, kl. 3 a
Wyróżnienie:
Alicja Czyżewska, kl. 3 a, Justyna Lis, kl. 3 b

Uczniowie, którzy zajęli I miejsca uczestniczyli w wyjeździe do Jump City w Lęborku, dnia 26 marca br. sponsorem tej nagrody był Gminny Klub Sportów Wodnych “Kilwater” w Gowidlinie na czele z komandorem Magdą Thiede. Pozostali laureaci otrzymali okolicznościowe dyplomy wraz ze skromnymi upominkami.

Lucyna Labuda

Skip to content