Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Uczniowie klas piątych na wycieczce w kinie

23 stycznia uczniowie klas piątych wyruszyli wraz z wychowawcami i panią Anetą do słupskiego Multikina, aby obejrzeć wspólnie animowaną produkcję Disneya pt. „Ralph Demolka w internecie”.
Film okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ podobał się wszystkim uczestnikom wycieczki. Uczniowie odnaleźli w nim wiele nawiązań do różnych miejsc w sieci i sama frajda z odkrywania tych smaczków zapewniła w trakcie seansu dużo zabawy. Bohaterowie filmu szukali informacji w wyszukiwarkach internetowych, kupowali rzeczy na e-Bay-u, uczestniczyli w grach online i umieszczali śmieszne filmiki na serwisie bliźniaczo podobnym do Youtube. Z bliska uczniowie mogli przyjrzeć się mechanizmom rządzącym w sieci i trzeba przyznać, że wnioski wyciągane przez nic nie zawsze były pozytywne. Dzięki animacji zrozumieli, że internet ma wiele pozytywów, ale ma także negatywną stronę. Dodatkowym atutem filmu okazały się także świetne dialogi oraz niezliczona ilość zabawnych scen i zwrotów akcji.
Wiadomości dotyczące mechanizmów rządzących globalną siecią zdobyte podczas projekcji filmu zostaną także pogłębione podczas lekcji informatyki.

Klasy V z wychowawczyniami

Skip to content