Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

„Polacy, których poznać warto”

Monika Wenta i Maciej Massowa finalistami
XVIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU
„POLACY, KTÓRYCH POZNAĆ WARTO”
– zasłużeni dla Niepodległej: Józef Piłsudski, Józef Haller, Antoni Abraham

W związku z obchodami 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy, pragnął przybliżyć uczniom życie i działalność wybranych Polaków, którzy przyczynili się do tego, że nasza Ojczyzna została wskrzeszona po 123 latach niewoli. Dlatego tematem tegorocznej edycji, XVII Wojewódzkiego Konkursu „Polacy, których poznać warto”, byli zasłużeni dla Niepodległej: Józef Piłsudski, Józef Haller oraz Antoni Abraham.
28 listopada 2018 r.  ZKiW w Stężycy gościł reprezentantów z 18 szkół. Konkurs został skierowany do uczniów kl. 4-6 oraz kl. 7-8 i 3 gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Monika Wenta  z kl. 6 a, Maciej Massowa z kl. 6 b oraz Amelia Formela i Marta Mielewczyk z kl. 7 a. Etap wojewódzki w każdej kategorii był dwustopniowy:
*  test dla wszystkich uczestników, w którym należało się wykazać wiedzą na zadany temat oraz napisać krótką pracę.
*  finał dla pięciu najlepszych z każdej kategorii, w którym uczniowie odpowiadali ustnie na dwa pytania oraz musieli zaprojektować okolicznościowe pocztówki związane z tematem konkursu.
W wyniku eliminacji do ścisłego finału zakwalifikowali się Monika Wenta, która zajęła ostatecznie II miejsce  i Maciej Massowa zajmując V miejsce.
Serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności naszym finalistom, życzymy kolejnych sukcesów.

Bożena Lejk

Skip to content