Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Narodowe Święto Niepodległości

9 listopada w naszej szkole odbyła się wyjątkowo uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości pt. “Pociąg do Wolności”. W tym roku przypada 100 rocznica tego historycznego wydarzenia. Hasłem tegorocznych uroczystości były słowa:  “Być wolnym to nic, ale odzyskać wolność – to niebo”. W apelu udział wzięła cała społeczność naszej szkoły oraz zaproszeni goście. Z uwagą śledziliśmy losy naszej ojczyzny od stacji Niewola do stacji Wolność, włączając się czynnie w przebieg uroczystości. 

W uroczystościach chętnie udział wzięli uczniowie klas 3 b i 4 b SP oraz 3 A gimnazjum. Przedstawili oni tło historyczne istotnych dla Polski wydarzeń z okresu utraty i odzyskania niepodległości, a także utwory poetyckie i pieśni opisujące uczucia Polaków żyjących w XIX i XX wieku. Występy narratorów i recytatorów uświetnił występ szkolnych solistek: z kl. 5 c – Julii Piotrowskiej i 6 a – Patrycji Dawidowskiej. Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie Karolina Gilmajster-Szymikowska, Kinga Dyszer, Maria Kostuch i Joanna Neubauer. W przygotowaniu oprawy plastycznej nieocenioną pomocą wykazali się uczniowie klas 8 SP i III gimnazjum. 

Apel zostanie także przedstawiony mieszkańcom Gowidlina w czasie sołeckich obchodów Dnia Seniora 24 listopada o godz. 10:00.  

Joanna Neubauer

Skip to content