Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Święto Szkoły – Miejcie odwagę żyć dla miłości

Wyjątkowo podniosła atmosfera towarzyszyła tegorocznym obchodom Święta Patrona Szkoły, które we wtorek 16 października odbyły się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowidlinie. Od momentu ogłoszenia świętym naszego Rodaka minęły 4 lata. Nic więc dziwnego, że zadbano o szczególną oprawę październikowego Święta Szkoły.
Uroczystości rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele , której przewodniczył ks. Kanonik Leszek Knut. W nabożeństwie uczestniczyła cała społeczność szkoły – Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, uczniowie i rodzice. Po jego zakończeniu rozśpiewany pochód powędrował pod Ścianę Papieską, gdzie odmówiono krótką modlitwę.
Kolejnym punktem obchodów Święta Patrona Szkoły była uroczysta akademia, którą rozpoczęło przemówienie Wicedyrektora szkoły – pani Bernadety Piotrowskiej, która przypominała o szczególnej roli, jaką w życiu naszej ojczyzny odegrał św. Jan Paweł II i zachęciła młodzież i dzieci do wzorowania się na nim i podążania ścieżką miłości, którą wytyczył Karol Wojtyła. Następnie uczniowie gowidlińskiej szkoły wespół z ks. Marcinem Leszczyńskim, panią Marią Kostuch i panią Ewą Gruczą zaprezentowali wzruszający montaż słowno – muzyczny poświęcony swojemu patronowi pt. Miejcie odwagę żyć dla miłości.

Ewa Grucza

Skip to content