Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Konkurs “Marta Wiecka Dziś”

We wtorek 24 października, dla młodzieży naszej szkoły została stworzona szansa szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień. Wśród wielu propozycji tego dnia, jedną z nich, było wzięcie udziały w Konkursie Marta Wiecka Dziś. Celem tej inicjatywy było pogłębienie wiedzy na temat cnót i wartości, jakie przestrzegała, na co dzień błogosławiona siostra Marta Wiecka. Ciekawostką, która jeszcze bardzie mobilizowała uczniów do wzięcia udziału w konkursie, jest fakt, że siostra Marta jest naszą lokalną świętą. Pochodzi bowiem z Nowego Wieca k. Skarszew. Uczestnikom dziękujemy za trud przygotowania. Osobne podziękowania kieruję do gościa, który zasiadł w Komisji Konkursowej, a mianowicie do Ks. dra Arkadiusza Liberskiego. Zwycięzcom etapu szkolnego, którymi okazali się uczniowie klasy 2A, oddziału gimnazjalnego, a wśród nich: Joanna PIOCH; Samanta NACZK; Damian CYBULLA i Jakub ŁANGOWSKI życzymy powodzenia na etapie rejonowym.

Niedawno, 18 stycznia uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w finałowym etapie konkursu o błogosławionej Marcie Wieckiej „ MARTA  WIECKA DZIŚ”, który odbył się w Skarszewach. Do tej części konkursu zakwalifikowały się dwie uczennice kl. 2A Gim.: Joanna Pioch i Samanta Naczk. Celem tego przedsięwzięcia jest uświadomienie młodzieży, że święci są wśród nas.
Zatem gratulujemy wszystkim bez względu na to na jakim etapie zakończyli przygodę z konkursem. Dla organizatorów każda osoba, która wzięła udział już na etapie szkolnym jest wygranym, ponieważ zechciała ona poznać życie naszej błogosławionej patronki. Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy.

Ks. Marcin Leszczyński

Skip to content