Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

eTwinning

W grudniu uczniowie klasy IV b naszej szkoły wzięli udział w świątecznym projekcie w ramach europejskiej współpracy szkół eTwinning. Projekt nosił nazwę Christmas Cards. Założeniem projektu była wymiana świątecznych życzeń pomiędzy uczniami szkoły w Hiszpanii i naszymi uczniami. Uczniowie własnoręcznie wykonali kartki świąteczne oraz przygotowali drobne upominki dla swoich kolegów/koleżanek. Do kartek dołączyliśmy również zdjęcie całej klasy. Każdy napisał także kilka słów o sobie, aby bliżej się poznać.
Za pośrednictwem portalu eTwinning klasa nawiązała kontakt ze szkołą w Pampelunie i obecnie jesteśmy w trakcie odpisywania na kartki, które otrzymaliśmy w dzień Wigilii klasowej.
Otrzymane kartki zostaną wyeksponowane na szkolnym korytarzu i każdy będzie mógł je obejrzeć i przeczytać.
Klasa III gimnazjum również wzięła udział w projekcie o nazwie Penpals, w którym podjęliśmy współpracę ze szkołą w Finlandii. Projekt jest w trakcie realizacji.
Dzięki tym przedsięwzięciom towarzyszyło nam wiele emocji i radości, a Europa stała się jeszcze bliższa.

Karolina Gilmajster – Szymikowska

Skip to content