Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Udane występy dziewcząt i chłopców w powiatowych zawodach unihokeja

Po udanych występach w eliminacjach gminnych w tej dyscyplinie sportu, które odbyły się w Tuchlinie (zarówno chłopcy, jak i dziewczęta odniosły w nich komplet zwycięstw nie tracąc nawet gola) przyszedł czas, aby reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych, które odbyły się w Baninie.
Pierwszego dnia mierzyły się drużyny dziewcząt. W pierwszym meczu nasze dziewczęta pokonały koleżanki z Somonina 2:0, a faworyt z Banina pewnie pokonał Gołubie 4:0. W kolejnym meczu mierzyliśmy się z ambitnie grającą drużyną z Gołubia i był to niezwykle zacięty, ale i najbardziej emocjonujący mecz – do przerwy nasze zawodniczki przegrywały 2:3, ale pokazały charakter i dzięki uporowi udało się ostatecznie wygrać mecz 4:3. Banino pokonało Somonino 1:0 i w ostatnim meczu nasz zespół musiał pokonać gospodarzy, aby wygrać turniej. Był to niezwykle szybki i dobry mecz, a jeszcze przed przerwą po ładnej akcji i doskonałym dograniu Julianny Cyman bramkę zdobyła Ala Cybulla. Solidna gra w obronie naszej ekipy w drugiej części meczu dała nam zwycięstwo 1:0 i pozwoliła wygrać cały turniej.
Nasze dziewczęta zagrały w składzie: Ala Antosik, Julianna Cyman, Ala Cybulla, Marta Mielewczyk, Dominika Piotrowska, Nikola Leszczyńska, Amelia Formela, Asia Formela, Kasia Formela i etapie gminnym Paulina Korda.
Dzień później na turnieju zespół chłopców nie dał się nikomu pokonać, ale także nie wygrał żadnego meczu odnosząc trzy remisy: z Gołubiem 0:0, Egiertowem 0:0 oraz z Żukowem 1:1 i zajął ostatecznie III miejsce. Chłopcy zagrali w składzie: Igor Mielewczyk, Paweł Wenta, Dominik Malek, Paweł Cybula, Krystian Linsztet, Błażej Cyman, Maciej Labuda, Sebastian Formela, Artur Bać.

Paweł Staszek

Skip to content