15 000 zł na zakup książek do biblioteki szkolnej

program-czytelnictwaNasza szkoła otrzymała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dotację w wysokości 15 000 zł na zakup książek do biblioteki szkolnej. Projekt przewiduje rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Po konsultacjach z Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim zakupiono ok. 900 książek. Zbiory zostały wzbogacone o książki obyczajowe, przygodowe, fantastyczne, poradniki i inne.  Obok zakupu książek zaplanowano w tym roku kalendarzowym szereg inicjatyw promujących czytelnictwo w szkole.
Drodzy Rodzice, prosimy Was gorąco, abyście zachęcali swoje dzieci do wypożyczania i czytania tych książek. Młodzi ludzie, w których zaszczepiamy miłość do książek, na pewno będą czytać w przyszłości. Dajmy szansę naszym wychowankom, by wyrośli na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.

Koordynatorzy projektu
nauczyciele bibliotekarze