Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

X ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA W ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ W WARSZAWIE

Z okazji Święta Dziękczynienia, które celebrowane było w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, uczniowie Gimnazjum w Gowidlinie oraz Tuchlińskie Skrzaty zaproszeni zostali do wspólnego wyjazdu. 4 czerwca 2017r., młodzież oraz przedstawiciele ZK-P oddział Sierakowice udali się do Warszawy na zaproszenie Centrum Opatrzności Bożej. Tegoroczne obchody Święta Dziękczynienia odbyły się po hasłem „Dziękujemy za chleb”. Rozpoczęły się pielgrzymką z relikwiami Świętego Brata Alberta Chmielowskiego człowieka „dobrego jak chleb” , która wyruszyła z placu  Marszałka J. Piłsudskiego i przeszła traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 12.00 odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem  przedstawicieli rządu, parlamentarzystów, członków wspólnot i ruchów katolickich z archidiecezji warszawskiej. Homilię wygłosił kard. Francesco Montenegro, metropolita sycylijskiej archidiecezji Agrigento, do której przynależy wyspa Lampedusa, gdzie skupiają się główne problemy uchodźców w Europie.
Eucharystię koncelebrowali m.in. nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, abp Henryk Hoser, sekretarz generalny Episkopatu Polski bp Artur Miziński, biskup polowy Józef Guzdek oraz bp Krzysztof Zadarko, delegat KEP ds. Imigracji.
Po Mszy Św. w Miasteczku dla Dzieci zbudowanym na placu przed Świątynią przygotowano grę edukacyjną „Bez chleba nie ma nieba”. O godz. 15.00 uczestnicy Święta Dziękczynienia wypuścili do nieba baloniki z napisem „Dziękuję”. O oprawę muzyczną zadbali Golec uOrkiestra i Maleo Reggae Rockers oraz dziecięce Promyczki nadziei i Dzieci z Brodą.
Uczniowie serdecznie dziękują za umożliwienie im przeżycia tak wspaniałej uroczystości w naszej stolicy Warszawie.

Adela Wenta

Skip to content