Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Kolejny sukces Ani Mikielewicz

W dniu 24 maja 2017r. w Kościerzynie odbył się finał VIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy „Kaszubi wczoraj i dziś”. Organizatorem konkursu było Muzeum Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie, patronat honorowy nad konkursem objęło Pomorskie Kuratorium Oświaty. Tegorocznym  tematem konkursu byli: „Józef Chełmowski, Marian Mokwa i Kazimierz Jasnoch – artyści z Południa Kaszub”. Materiał, który należało opanować i przygotować na konkurs był bardzo obszerny, ponieważ należało wykazać się wiedzą z zakresu życia i twórczości wymienionych artystów oraz wiedzą ogólną o Kaszubach.
Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. III B gimnazjum Anna Mikielewicz. W wyniku eliminacji wojewódzkich dostała się do ścisłego finału, a ostatecznie zajęła V miejsce. Jest to duży sukces, ponieważ konkurencja była spora.
Należy podkreślić, że przez wszystkie lata, od kiedy organizowany jest konkurs uczniowie naszej szkoły są jego finalistami.
Ani serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w szkole średniej.

Bożena Lejk

 

Skip to content