Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Rozpoczął się egzamin gimnazjalny

19.04.2017r. 44 uczniów przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego, który ma sprawdzić ich wiedzę humanistyczną. W czwartek trzecioklasiści będą pisać egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a w piątek – z języka angielskiego lub niemieckiego.
Na egzaminie z wiedzy humanistycznej uczniowie najpierw dostali zakres zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na rozwiązanie mają 60 minut (dla uczniów z wydłużonym czasem – 80 minut). Następnie będą mieli przerwę do godz. 11.00, po której przystąpią do rozwiązywania zakresu zadań z języka polskiego. Ta część egzaminu potrwa 90 minut (dla uczniów z wydłużonym czasem – 135 minut). Czwartkowy egzamin też będzie się składał z dwóch zakresów. W pierwszym znajdą się zadania z nauk przyrodniczych – biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim zakresie będą zadania z matematyki. W piątek egzamin z języka obcego będzie przeprowadzany na dwóch poziomach: podstawowym – obowiązkowym dla wszystkich gimnazjalistów i rozszerzonym – dla tych uczniów, którzy w gimnazjum kontynuują naukę wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.
Arkusze z zadaniami z poszczególnych dni będzie codziennie publikować Centralna Komisja Egzaminacyjna https://www.cke.edu.pl/. Wyniki uczniowie poznają 16 czerwca 2017r.

https://gloskaszub.pl/9424/dzisiaj-rozpoczely-sie-egzaminy-gimnazjalne/

Skip to content