Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Kiermasze Bożonarodzeniowe

Dnia 17.11.2016 oraz 18.12.2016 odbyły się kiermasze Bożonarodzeniowe zorganizowane przez wychowawców świetlicy Zespołu Szkół w Gowidlinie.
Na początku października  uczniowie, którzy uczestniczą na zajęcia świetlicowe z wielkim zaangażowaniem zaczęli przygotowywać ozdoby świąteczne. Motywem przewodnim była choinka, a hasłem, inspiracyjnym, przy wykonywaniu ozdób ,,Jedna choinka- wiele możliwości”. Uczniowie chcieli przedstawić innowacyjne pomysły na wykonanie Bożonarodzeniowej choinki i zainspirować nie tylko uczniów ale również ich rodziców. Listopadowy kiermasz odbył się przy głównych wejściach do szkoły. Ku naszej uciesze rodzice udający się na wywiadówkę do swoich pociech, bardzo chętnie przyglądali się i kupowali ozdoby, które zostały ręcznie wykonane przez dzieci. Choinki wykonane zostały przy użyciu wełny, ziaren kawy, makaronu, grochu, fasoli, patyczków, zapałek, guzików, dekoracyjnych piórek, cekinów. Uczniowie przygotowali 64 choinki, usadowione na kawałku brzozowego drewna. Szkolny kiermasz zakończył się ogromnym sukcesem, ponieważ wszystkie 64 ozdoby zostały zakupione przez rodziców.
Grudniowy kiermasz odbył się przy kościele pw. NP NMP  w Gowidlinie. Wszystkie 58 choinki zostały zakupione przez tutejszych parafian. Mamy nadzieję, że stroiki będą dekorować wnętrze w okresie Świątecznym i również przypominać o pracy dzieci,  które dokładały wszelkich starań aby każda z choinek była wyjątkowa. Dochód z zakupu ozdób Bożonarodzeniowych zostanie przeznaczony na zakup gier planszowych na świetlicę szkolną.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować rodzicom, dzieciom, wszystkim parafianom, którzy zechcieli odwiedzić nasz kiermasz. Jednocześnie składamy życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia:

Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła
i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok
niósł ze sobą szczęście i pomyślność.

Wychowawcy świetlicy oraz uczniowie
Zespołu Szkół w Gowidlinie

Skip to content