Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Zawody sportowe

W roku szkolnym 2016/17 odbyło się już kilka imprez sportowych o zasięgu gminnym i powiatowym, w których nasi uczniowie osiągali całkiem dobre rezultaty. Pierwsza duża gminna impreza sportowa to Sztafetowe Biegi Przełajowe, które jak co roku zorganizował ZS w Kamienicy Królewskiej. W zawodach ze względu na ich charakter wzięła udział duża liczba uczestników, zawody były podzielone na cztery kategorie:

  • Kategoria dziewczęta – szkoła Podstawowa: nasza sztafeta w składzie: Julianna Cyman, Wiktoria Rylińska, Kasia Formela, Nikola Leszczyńska, Matylda Czyżowska, Gosia Woźniak, Wiktoria Ulanowska, Aurelia Cygert, Dominika Sobisz, Kinga Głodowska, Marta Mielewczyk i Asia Formela zajęła I miejsce. Tydzień później na etapie powiatowym było już dużo trudniej i dziewczęta „wybiegały” szóstą lokatę
  • Chłopcy SP – III miejsce
  • Dziewczęta Gimnazjum – IV miejsce
  • Chłopcy Gimnazjum – II miejsce

Następnie nasi chłopcy ze szkoły podstawowej wzięli udział w zawodach gminnych w Halowej Piłce Nożnej. Był to bardzo wyrównany, emocjonujący turniej w którym wzięło udział osiem szkół. Po zaciętej rywalizacji chłopcy w składzie: Dominik Konkel, Dawid Kolke, Igor Mielewczyk, Miłosz Lipinski, Nikodem Stefanowski, Paweł Cybula, Błażej Cyman zajęli czwartą lokatę w decydującym meczu ulegając kolegom z Kamienicy Królewskiej 1:3.

Kolejną dużą imprezę gminną zorganizował nasz ZS w Gowidlinie i były to Gminne Zawody w Unihokeju. 28 października odbył się turniej dla szkół gimnazjalnych, w którym udział wzięły cztery gimnazja. W kategorii chłopców nasi uczniowie zajęli drugą lokatę, gdyż najlepsza okazała się ekipa z Szopy zdecydowanie wygrywając wszystkie mecze. Natomiast w kategorii dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja naszego gimnazjum, która wygrała zawody grając w składzie: Julia Keller, Hanna Dawidowska, Gosia Woźniak, Zosia Labuda, Monika Bigus, Kinga Rosińska, Joanna Sildatk, Martyna Naczk. Kilka dni później ta drużyna w Przyjaźni zdobyła trzecie miejsce w powiecie. Gratulacje!

8 listopada ZS Gowidlino zorganizował Gminny Turniej Unihokeja w kategorii Szkół Podstawowych. W zawodach wystartowało po pięć szkół, każda rozegrała po cztery mecze. W obu kategoriach – chłopców i dziewcząt udało się wygrać drużynom z Gowidlina. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Julianna Cyman, Ala Cybulla, Ala Antosik, Marta Bladowska, Kasia Formela, Asia Formela, Wiktoria Rylińska, Wiktoria Bojanowska. Natomiast chłopcy: Artur Bać, Paweł Cybula, Dawid Kolke, Dominik Konkel, Igor Mielewczyk, Dominik Malek.

W ten sposób obie nasze ekipy będą reprezentować baszą gminę na zawodach powiatowych Powodzenia!

https://kartuzy.info/wiadomosc,28480,Unihokejowe-zmagania-w-gminie-Sierakowice.html

Paweł Staszek

Skip to content