Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Bezpieczeństwo dzieci

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. We wrześniu w ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki uczniowie odbyli spotkanie z policjantami KPP z Kartuz.
W dniu 9 listopada 2016 r. w ramach edukacji komunikacyjnej najmłodsi uczniowie szkoły: grupa przedszkolna oraz klasy “O” – III mieli okazję uczestniczenia w spotkaniu z przedstawicielem Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego – z panem Arkadiuszem Mańkowskim. Dzieci utrwaliły wiedzę dotyczącą zachowania ostrożności w drodze do szkoły, właściwego przechodzeniu przez ulicę, czy bezpiecznego korzystania ze szkolnego autobusu. Gość uwrażliwił uczniów na zapinanie pasów podczas jazdy samochodem, czy obowiązkowego korzystania z fotelika na tylnym siedzeniu. Ponadto podkreślił jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy pieszy powinien nosić. Uczniowie otrzymali kamizelki i opaski odblaskowe oraz gadżety do zawieszenia na szkolny plecak.  Od 31 sierpnia 2014 r. wprowadzony został obowiązek noszenia odblasków o zmroku bez względu na wiek pieszych.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Zadawały dużo pytań, na które prowadzący udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Przekazana przez specjalistę wiedza teoretyczna z pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce. Tego rodzaju zajęcia są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego szkoły.

Alicja Dyszer

Skip to content