Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Lekcja patriotyzmu

10 listopada 2016r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru przez poczet sztandarowy oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie młodzi artyści przedstawili patriotyczny program słowno – muzyczny. W tym roku przypada 98. rocznica tego historycznego wydarzenia. Hasłem uroczystości były słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego “Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej”. Z nostalgią uczciliśmy powrót naszej Ojczyzny na mapy świata. 11 listopada jest dla nas wszystkich symbolem zwycięskiej walki o wolność.

W apelu wzięła udział pani sołtys Gowidlina Jolanta Dyszer. Mieszkańcy naszej parafii również mieli okazję podziwiać talenty naszych uczniów, gdyż program został zaprezentowany podczas mszy św. 11.11.2016r. o godz. 9.30.

Joanna Neubauer

https://kartuzy.info/wiadomosc,28508,Lekcja-patriotyzmu-w-Zespole-Szkol-w-Gowidlinie.html

Skip to content