Kaszubska noc w szkole

Noc z 21 na 22 października uczniowie klas IV – VI, uczęszczający na język kaszubski, spędzili w szkole. Był to czas pełen atrakcji. Dzieci zostały kreatorami mody i wymyślały kaszubskie przebrania dla swoich kolegów i koleżanek. Wszystkie klasy wykazały się niezwykłą kreatywnością, szczególnie klasy IV i V, które wygrały ostatecznie konkurs. Klasa VI została również doceniona, to im w nagrodę, pozwolono sprzątnąć salę kominkową po nocnych manewrach. Dziewczynki z klas IV upiekły drożdżówkę, która, mimo że trochę za bardzo się upiekła, smakowała wybornie. W szkole pachniało może trochę spalenizną, ale wynikło to głównie z faktu, że wszyscy byli zajęci zabawą w „Zadanie lub pytanie”.  Nikomu nie przeszkadzała późna kolacja, ponieważ pizza, jak twierdzą starzy Kaszubi, smakuje o każdej porze. Część nocy dzieci spędziły na oglądaniu filmów, śpiewie i nauce tańca. Większość młodych Kaszubów nie zmrużyła tej nocy oka, gawędząc z koleżankami i kolegami do białego rana, i to nie tylko o duchach. Jednak, gdy nastał poranek, zmęczenie i tęsknota za mamą, kazały wszystkim szybko wracać do domu.

Amelia Formela uczennica kl. V a