Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Ćwiczenia z praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji

W dniu 20 października 2016r. o godz. 9.25 zostały przeprowadzone ćwiczenia ewakuacji pracowników i uczniów z budynku Zespołu Szkół w Gowidlinie.
O tym, że w pomieszczeniach sekretariatu szkoły zapaliło się urządzenie kopiujące uczniowie, nauczyciele i pracownicy zostali powiadomieni trzema długimi dzwonkami. Wszyscy sprawnie opuścili zagrożony teren i wraz  z nauczycielami opracowanymi drogami ewakuacji udali się na miejsce zbiórki, które zostało wyznaczone na pobliskim placu kościelnym. Tam uczniowie zostali przeliczeni przez wychowawców, następnie mogli spokojnie powrócić do swoich klas.  Wszystko odbyło się bez paniki, tym bardziej, że podczas trwania ćwiczeń przyświecało  piękne jesienne słońce.
Ewakuację w sposób praktyczny przeprowadziła Pani Wicedyrektor Bernadeta Piotrowska. Nadzór nad ćwiczeniem oraz ocenę poprawności działania osób funkcyjnych a także sprawdzenie warunków ewakuacji sprawowała Pani Dyrektor Aleksandra Stark.
Celem ćwiczenia było między  innymi sprawdzenie przyjętej procedury ewakuacji  szkoły oraz doskonalenie działania w sytuacjach zagrożenia osób funkcyjnych  w szkole odpowiedzialnych za przeprowadzenie ewakuacji w szczególności: dyrekcji szkoły, nauczycieli, opiekunów oraz pracowników obsługi, a także zapoznanie dzieci z zasadami ewakuacji na wypadek zagrożenia w szkole.

Lidia Stahlke

Skip to content