Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

II Świetlicowy Turniej Warcabowy

Warcaby to najpopularniejsza gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia. Z ta myślą przewodnią odbywał się w naszej szkole, kolejny już, Świetlicowy Turniej Warcabowy. Uczniowie grali w trzech kategoriach wiekowych: klas I-III oraz IV-VI szkoły podstawowej, a także klas I-III. Celem Turnieju była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.
Turniej ten cieszył się dużą popularnością. Rozgrywki odbywały się w ciągu II semestru bieżącego roku szkolnego. Rywalizowało ze sobą aż 82 zawodników! Podczas turnieju panowała atmosfera skupienia. Zawodnicy starali się jak najlepiej przemyśleć swój ruch. Wyłoniono zwycięzców i przyznano nagrody:
 w kategorii klas I-III szkoły podstawowej:
I miejsce – Błażej Cyman (z kl. IIIb)
II miejsce – Marta Ruszewska (z kl. IIb)
III miejsce – Krystian Linsztet (z kl. IIIa)
IV miejsce – Alan Jędryczka (z kl. II c)

 w kategorii klas IV-VI
I miejsce – Joanna Pioch (z kl. VI)
II miejsce – Piotr Ramczyk (z kl. IVa)
III miejsce – Krzysztof Driwa (z kl. IVb)
IV miejsce – Igor Mielewczyk (z kl. IVa)

 w kategorii klas I-III gimnazjum
I miejsce – Bartosz Cyman (z kl. I)
II miejsce – Adrianna Driwa (z kl. IIA)
III miejsce – Izabela Lipinska (z kl. IIA)
IV miejsce – Michał Mondziński ( z kl. IIA)

Wszystkim uczniom dziękuję za udział w turnieju, zwycięzcom serdecznie gratuluję i zapraszam do współpracy w przyszłym roku szkolnym!

Anna Miotk -Płotka

Skip to content