Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Finał Powiatowego Konkursu Mitologicznego

1 kwietnia I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach zorganizowało kolejną edycję Powiatowego Konkursu Mitologicznego dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu było rozwijanie indywidualnych uzdolnień historycznych uczniów oraz popularyzowanie dziejów antycznej Grecji.
W tym roku konkurs składał się z jednego etapu tj. wyłącznie części ustnej. Uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu mitologii, najpopularniejszych sentencji łacińskich i zabytków związanych ze sztuką antyczną.
W finale powiatowym konkursu uczestniczyli, wyłonieni w eliminacjach szkolnych, uczniowie z prawie wszystkich szkół powiatu kartuskiego. W eliminacjach szkolnych z naszej szkoły do konkursu zakwalifikowali się Aleksandra Olejnik i Natalia Wolska z klasy III a oraz Marta Wenta z III b.
Komisja konkursowa po otrzymaniu odpowiedzi na wszystkiego pytania wyłoniła laureatów.  Trzecie miejsce zajęły uczennice z naszego gimnazjum.
Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się tego samego dnia po występie grupy kabaretowej, o tematyce oczywiście mitologicznej;).

Joanna Neubauer

Skip to content