Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Święto Patrona Szkoły

16 października obchodziliśmy święto patrona naszej szkoły – Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji spotkaliśmy się najpierw na wspólnej modlitwie podczas Mszy Świętej w kościele parafialnym, a następnie wzięliśmy udział w uroczystej akademii  przygotowanej przez uczniów naszej szkoły. Podczas montażu słowno – muzycznego mogliśmy przypomnieć sobie życie i nauczanie naszego wielkiego Rodaka. Sceny z Ewangelii oraz wspomnienia o naszym Papieżu Polaku przeplatane były pięknymi śpiewami w wykonaniu naszego szkolnego chóru. Tegoroczny dzień Patrona  szkoły przebiegał pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Rodziny”.  To właśnie rodzina była zawsze dla niego „oczkiem w głowie”.  Święty Jan Paweł II wielokrotnie podkreślał, że przyszłość Kościoła, świata i naszego narodu zależy od mocnej rodziny. Do dzisiaj nic z jego wielkiego nauczania nie straciło na aktualności.

ks. Krzysztof Wilkowski

Skip to content