Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

EKSPERYMENTY FIZYCZNE I CHEMICZNE

W listopadzie w naszej szkole odbyły się spotkania licealistów z uczniami klas 3 naszego gimnazjum.
4 listopada br.  uczennice liceum  pod opieką nauczyciela fizyki Mirosława Reglińskiego wraz z naszymi gimnazjalistami wyznaczały przyśpieszenie grawitacyjne Ziemi za pomocą wahadła matematycznego. Uczniowie gimnazjum zostali przeprowadzeni przez całą procedurę eksperymentu: planowanie, przygotowanie stanowiska pomiarowego, przeprowadzenie pomiarów, szacowanie niepewności pomiarowych, wyciąganie wniosków. W drugiej części spotkania opiekun licealistek przedstawił prace badawcze prowadzone przez uczniów liceum w oparciu o posiadaną bazę dydaktyczną oraz planami na przyszłość (filmy i prezentacja).
18 listopada uczennice liceum pod opieką Anny Bychowskiej prowadziły dla klas trzecich zajęcia chemiczne podczas których gimnazjaliści badali pH roztworów za pomocą różnych wskaźników, obserwowali spalanie butanu, otrzymywali wodór i badali jego właściwości, przeprowadzali reakcje barwne, określali właściwości  cieczy nienewtonowskiej.
Po eksperymentach licealistki przybliżyły naszym uczniom Liceum Ogólnokształcące  im. Hieronima Derdowskiego z Kartuz.

Adriana i Aleksandra Olejnik uczennice kl. III A gimnazjum

Skip to content