Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

“Warto uczyć się języków obcych”

28.09.2015r. celebrowaliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie gimnazjum przygotowali z tej okazji plakaty o krajach europejskich oraz pomysły dotyczące tematu ,,Dlaczego warto uczyć się języków obcych”. Zwycięzcą została klasa I.
Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. “Warto uczyć się języków obcych”. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością, a najpiękniejsze plakaty zostały umieszczone na wystawie. Jury wyłoniło 7 najlepszych prac, których autorami są: Zuzanna Pasławska, Agnieszka Mikielewicz, Dawid Pawelczyk, Judyta Mielewczyk, Aniela Choszcz, Adela Choszcz i Klaudia Rychert. Również klasa I gimnazjum uczestniczyła w wycieczce pieszej z okazji Dnia Języków Obcych.Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali domy zbudowane na „sposób pruski.” Nauczyli się także podstawowych zwrotów dotyczących tematu przyrody.
Dzień Języków Obcych uświadomił uczniom, jak ważna jest znajomość języków, dzięki niej dostęp do wiedzy jest bliższy, a odmienna kultura bardziej zrozumiała.

Alicja Kuchta
Karolina Gilmajster-Szymikowska
Jolanta Wójcik

 

Skip to content