Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

OBCHODY 10-LECIA CZŁONKOSTWA POLSKI W STRUKTURACH ZJEDNOCZONEJ EUROPY

10 lat Polski w Unii Europejskiej to spełnienie marzeń i wizji jakie towarzyszyły nam Polakom od momentu odzyskania pełnej suwerenności.
W ramach obchodów dni Europy przypadających na to rocznicowe wydarzenie w naszej szkole odbyły się konkursy wiedzy z języka angielskiego, niemieckiego oraz o Unii Europejskiej. Gimnazjaliści licznie uczestniczący w szkolnych zmaganiach zajęli następujące lokaty:

Konkurs z j. angielskiego:
1 m-ce z klas I  Maksymilian Potrykus ? kl. I a
1 m-ce z klas II  Julia Kobiela ? kl. II a

Konkurs z j. niemieckiego:
1 m-ce  Radosław Labuda ? kl. III a
2 m-ce Katarzyna Cirocka ? kl. II b
3 m-ce Julia Kobiela ? kl. II a oraz Magdalena Cichosz ? kl. III a

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej:
1 m-ce  Monika Mondzińska ? kl. III a
2 m-ce Angelika Wenta ? kl. III b
3 m-ce Julia Magdalena Cichosz ? kl. III a

Uczniowie i nauczyciele zaangażowani w idee poszerzania wiedzy na temat wspólnoty europejskiej przygotowali okolicznościowe wystawki, na których przedstawiono informacje dot. wybranych państw członkowskich Unii Europejskiej oraz korzyści jakie osiągnęła Polska po wstąpieniu do tej organizacji.
9 maja odbył się apel podsumowujących dni Europy w naszej szkole. W akademii chętnie udział wzięli uczniowie klas II i III gimnazjum. Przedstawili oni tło historyczne istotnych dla Europy i Polski wydarzeń z procesu jednoczenia się państw kontynentu europejskiego, a także wystawili inscenizację  pt. Podróż po Europie, prezentującą wiadomości o wytypowanych krajach unii. Apel uświetniły prezentacje flag państw zjednoczonej Europy oraz utwory muzyczne nieodłącznie z nią związane. Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie Alicja Kuchta, Joanna Neubauer i Barbara Salamon.

Zespół ds promowania placówki

 

 

Skip to content