Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu

Wiedzą z historii, geografii a nawet polityki Kaszub wykazać się musieli uczestnicy kolejnego finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu.  Ważne jest to, iż zainteresowanie wśród młodzieży tym konkursem z roku na rok nie słabnie. Uczniowie wzbogacają swoją wiedzę o regionie oraz walczą o dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.
W tegorocznych zmaganiach wzięły udział 22 szkoły, które zgłaszały  po 3 uczniów. Do Luzina udali się najlepsi uczniowie naszego Gimnazjum, wyłonieni w eliminacjach szkolnych:
1)     Magdalena Cichosz
2)     Sylwia Cichosz
3)     Anna Gawin

Aby dostać się do ścisłego finału, należało wykazać się sporym zakresem wiedzy. Pierwsza tura składała się z 65 pytań testowych. Poziom był bardzo wysoki i do decydującego etapu ustnego zakwalifikowało się 12 uczniów ? w tym wszystkie nasze reprezentantki!  W wyniku zaciekłej rywalizacji nasze uczennice zajęły następujące, wysokie lokaty:
I miejsce ? Anna Gawin
III miejsce ? Magdalena Cichosz
V miejsce ? Sylwia Cichosz
Serdecznie gratulujemy laureatkom oraz koordynatorce konkursu, która przygotowała naszą reprezentację pani Aleksandrze Stark. Czekamy na kolejne sukcesy!

  Zespół ds promowania placówki

Skip to content