Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

16. 10. 2013 r. dzieci z klas pierwszych złożyły ślubowanie. W poczet uczniów naszej szkoły zostało przyjętych 31 pierwszoklasistów. W uroczystości brali udział rodzice, panie dyrektor oraz  uczniowie klas starszych, z wychowawcami.
Zgromadzeni goście podziwiali dzieci ubrane w stroje galowe i charakterystyczne birety. Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali przygotowaną część artystyczną, w której każde dziecko miało okazję wystąpić przed zgromadzoną publicznością. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Po ślubowaniu odbyło się pasowanie na ucznia. Pani dyrektor Maria Wenta ? Barlak pasowała każdego ucznia wielkim piórem i  wypowiadała słowa: ?Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowidlinie?.
Następnie uczniowie klasy pierwszej dokonali wpisu do Księgi Pamiątkowej, a wychowawczynie Hanna Formela i Karolina Sadowska wręczyły każdemu Akt Pasowania.
Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz niespodzianki przygotowane przez koleżanki i kolegów z klasy II i Samorząd Uczniowski.
Po uroczystości odbyły się spotkania w klasach i wspólny poczęstunek dla dzieci, rodziców i wychowawców.

                                               Hanna Formela, Karolina Sadowska

 

Skip to content