Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej był okazją, aby podziękować nauczycielom i innym pracownikiem szkoły za ich ciężką i odpowiedzialną pracę. W naszej szkole uroczysty apel zorganizowaliśmy w piątek 11 października 2013 r.
Aby ten dzień różnił się od wszystkich pozostałych dni w roku, Samorząd Uczniowski zadbał, aby atmosfera Dnia Nauczyciela trwała cały tydzień. Od poniedziałku uczniowie mogli oglądać fotografie  z dzieciństwa swoich nauczycieli oraz odgadywać kogo przedstawiają. Dla zwycięzców przewidziano bony zwalniające z odpowiedzi ustnej z niektórych przedmiotów.
Program apelu ?Dzień dobry Gowidlino?, przebiegał był pod hasłem: ?Nauczyciel też człowiek!?. Prowadzący zaprosili kolejno nauczycieli do zabawy. Jako pierwsze, w dyrektorskich potyczkach,  zmagały się obie panie dyrektor, które też wypowiadały się na temat swojej, jakże odpowiedzialnej pracy. Następnie wszyscy mogli obejrzeć sondę uliczną na temat ?Na kogo wyrosło to dziecko?, gdzie wypowiadali się ?przypadkowo? spotkani mieszkańcy Gowidlina. Niestety nikt z rozmówców nie zauważył, w dziecinnych fotografiach naszych nauczycieli, drzemiących w nich zapędów pedagogicznych. Kolejnym punktem programu był kącik kulinarny, gdzie :znawcy kuchni? popisywali się swoimi zdolnościami w zakresie obierania jabłek.  Następnie odbyło się spotkanie z perfekcyjną panią domu, gdzie podziwialiśmy panie doskonale radzące sobie z ziarnami grochu i ryżu ? niczym kopciuszek z bajki. Natomiast, w kąciku malarskim, popisały się panie szczególnie uzdolnione plastycznie, w sposób bardzo odważny namalowały prawdziwe oblicze swego szefa, po czym, te wspaniałe prace zostały zlicytowane, dochód zaś przeznaczony na zbożny cel. Kolejnym punktem  programu było  spotkanie z koleżanką z fitness klubu, nauczycielom zaprezentowano ćwiczenia, które zapewniają  utrzymanie dobrej formy jesienią. Wielką atrakcją programu był ?gabinet odnowy biologicznej?, gdzie wybranym pedagogom zaproponowano nowy wizerunek. W trakcie apelu zaprezentował się też nasz szkolny kolega w piosence  ?Ona tańczy dla mnie? .
Staraliśmy się, aby ten dzień był wyjątkowy, tak jak wyjątkowi są nasi nauczyciele. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły wiele zdrowia i pogody ducha.

                                                                                                                               Samorząd Uczniowski

 

Skip to content