Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

VERBA SACRA

PO RAZ KOLEJNY BYLIŚMY NA FESTIWALU SŁOWA VERBA SACRA

Kolejny już raz, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, wzięli udział w Festiwalu Słowa VERBA SACRA, który odbył się 14 stycznia 2013 r. w wejherowskiej Kolegiacie. Organizatorami cyklu Verba Sacra – Modlitwy Katedr Polskich byli prezydent miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, ksiądz prałat Tadeusz Reszka oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Dla nas, mieszkańców Gowidlina, była to też szczególna okazja, by spotkać się z aktorką Danutą Stenką, pochodzącą z naszej wsi, a która już po raz dziesiąty czytała fragmenty Pisma Świętego. Obok naszej artystki, czytającej w języku kaszubskim, wysłuchaliśmy również Jerzego Kiszkisa i franciszkanina o. Jakuba Waszkowiaka, którzy przedstawili przekłady psalmów w języku hebrajskim, greckim i polskim. W części muzycznej, przeplatającej czytane psalmy, wystąpił chór Camerata Musicale pod kierunkiem Aleksandry Janus.
W programie artyści zaprezentowali następujące psalmy: Chwalcie imię Pana, Alleluja; Zadrżyj ziemio przed obliczem Pana; Twemu imieniu daj chwałę Panie; Miłuję Pana, albowiem usłyszał głos mego błagania; Chwalcie Pana wszystkie narody oraz Chwalcie Pana, bo dobry, bo jego łaska na wieki, Alleluja.
Tegoroczny Festiwal Słowa Verba Sacra zrobił na nas olbrzymie wrażenie. Wspaniała prezentacja psalmów przez aktorów, w połączeniu ze śpiewem chóru, stworzyła  niepowtarzalny klimat  w wejherowskiej Kolegiacie.

Julia Formela


Skip to content