Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Bezpieczeństwo i mobilność

?Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich? to międzynarodowy program edukacyjny dla szkół podstawowych, którego celem jest edukowanie dzieci na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przyjaznej dla środowiska motoryzacji. Głównym organizatorem akcji jest koncern Renault.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II została zakwalifikowana do 13. edycji programu.

Program składa się w Polsce z czterech uzupełniających się elementów:

? Pakietów edukacyjnych ?Droga i Ja? ? unikatowego zestawu dydaktycznego dla uczniów i nauczyciela, składającego się z zeszytów ćwiczeń, testów, materiałów dla nauczyciela oraz plakatu edukacyjnego

? E-learningu ? innowacyjnego programu multimedialnego dostępnego w Internecie dla dzieci, rodziców i nauczycieli

? Konkursu “Twój pomysł, Twoja inicjatywa” ? polegającego na przemyśleniu przez dzieci problemów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego i motoryzacją, a następnie wdrożeniu kampanii świadomościowej w szkole i jej otoczeniu

? Szkolnych Klubów Bezpieczeństwa ? prowadzących aktywne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w swoich miejscowościach.

?Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich? to największy tego rodzaju program na świecie realizowany przez koncern motoryzacyjny. Swoim zasięgiem obejmuje już 35 na krajów na świecie, udział w nim wzięło do tej pory ponad 12 milionów dzieci, z czego prawie 756 500 z Polski.

Uczestnictwo w programie jest całkowicie bezpłatne.

Zachęcamy do odwiedzania strony: https://www.bezpieczenstwo.renault.pl/

Skip to content