Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Konkurs o życiu i twórczości Janusza Korczaka

31 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Bernarda Sychty w Puzdrowie odbył się KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI JANUSZA KORCZAKA. Celem konkursu było:

  • Przybliżenie postaci Janusza Korczaka.
  • Popularyzowanie wśród uczniów treści zgodnych z zasadami Janusza Korczaka

Konkurs miał formę testu indywidualnego, w którym wzięło udział 16 uczestników z 8 szkół podstawowych naszej gminy. Pytania dotyczyły wydarzeń z życia Janusza Korczaka, ale także jego twórczości oraz filozofii życiowej i metod wychowawczych.  Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów klas VI: Paweł Jakubek i Julia Formela, która  uzyskała III miejsce w tym konkursie. Laureatce konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Lidia Stahlke

Skip to content