Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III

26 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół w Mściszewicach odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O złote pióro Wójta Gminy Sulęczyno”. Głównym celem konkursu było:

• Rozwijanie zainteresowań ortograficznych u dzieci w młodszym wieku szkolnym;
  • Kształtowanie uzdolnień i umiejętności samodzielnej pracy uczniów;
  • Rozwijanie logicznego myślenia umiejętności czytania ze zrozumieniem;
  • Przestrzeganie poprawności ortograficznej w zakresie poznanych zasad i opracowanego słownictwa;
  • Podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych na szczeblu kształcenia zintegrowanego.

Wśród uczniów klas III ze szkół z Klukowej Huty, Parchowa, Sulęczyna, Tuchlina, Gołubia znalazły się uczennice reprezentujące Zespół Szkół w Gowidlinie: Adela Choszcz i Wiktoria Labuda z klasy IIIb. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Michalina Stenka z Klukowej Huty, drugie uczennica naszej szkoły Wiktoria Labuda, trzecie Paulina Węsierska również z Klukowej Huty. Życzymy dalszych sukcesów.

Wioletta Maszke