Jasełka w wykonaniu dzieci 3-4 letnich

Boże Narodzenie to cudowny czas
Wszyscy już czekają na choinki blask
Na jej świeży zapach i kolorów moc
Na pierwszą gwiazdkę
I tę cudowną wigilijną noc ….

Z okazji nadchodzących
Świąt Bożego Narodzenia
życzymy spokoju, szczęścia
rodzinnej atmosfery oraz
samych cudownych świątecznych chwil
spędzonych w gronie rodzinnym.

W dniu 21.12.2016r. dzieci z grupy „3-4 latków” z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowały jasełka. W przygotowania włączyli się również rodzice, przygotowując dzieciom stroje i poczęstunek dla licznie przybyłych gości, za co oczywiście serdecznie dziękujemy.

Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Na koniec Pani Dyrektor Aleksandra Stark  złożyła życzenia Bożonarodzeniowe dla wszystkich dzieci ich rodzin oraz dla pracowników przedszkola. Niespodziankę zrobił nam również Święty Mikołaj, który znalazł trochę czasu, aby odwiedzić nasze przedszkole. Mając ogromne worki z prezentami, rozdał upominki dzieciom oraz pracownikom przedszkola. Szczęśliwe dzieci zaśpiewały piosenkę dla Mikołaja.

Agnieszka Bladowska, Edyta Formela