Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

104. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

10 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole konkurs piosenki patriotycznej. W tym roku przypada 104. rocznica tego historycznego wydarzenia. W jury tegorocznych muzycznych zmagań zasiadły Panie: Aleksandra Stark, Bernadeta Piotrowska, Maria Kostuch i Joanna Neubauer oraz przewodniczący samorządu uczniowskiego Marcel Konkel. W patriotycznej rywalizacji udział wzięła cała społeczność naszej szkoły. Z wielką uwagą śledziliśmy występy naszych koleżanek i kolegów. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach: kl. 1-3, kl. 4-6 i kl. 7-8.
Ostateczne wyniki konkursu prezentują się następująco:
kategoria kl. 1-3 zwyciężyła klasa 2a, która zaprezentowała utwór: Płynie Wisła płynie,
kategoria kl. 4-6 wygrała klasa 5b z piosenką Szara Piechota,
kategoria kl. 7-8 pierwsze miejsce zajęła klasa 7b, która zaśpiewała pieśń Rozkwitały pąki białych róż.
Na koniec uroczystości swoim występem uroczyli Nas najmłodsi członkowie szkolnej społeczności podczas przeglądu pieśni patriotycznych dla dzieci. “Misie” i “Sówki” zaśpiewały My jesteśmy Polakami, “Pszczółki” i “Myszki” – Jestem Polką i Polakiem, a “Motylki” i “Biedroneczki” Co to jest niepodległość?
Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w trochę inny niż zwykle przebieg obchodów Dnia Niepodległości.

Ponadto podobnie jak w latach ubiegłych, w ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości cała społeczność naszej szkoły włączyła się do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki Szkoła do hymnu. W czwartek 10 listopada 2022 r. o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy polski hymn narodowy.

Natomiast 11 listopada 2022r. odbyły się gminne obchody z okazji tegoż święta, wziął w nich udział poczet sztandarowy. Uroczystość odbyła się przy Pomniku Matki Boskiej Królowej Korony Polski w Sierakowicach, następnie przemarsz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą Gminy Sierakowice na Mszę Świętą do kościoła pw. św. Marcina.

J. Neubauer, A. Stark

Szkoła do hymnu – dyplom

Skip to content