Noc Bibliotek 2020

9 października 2020r. biblioteka szkolna zorganizowała po raz trzeci Noc Bibliotek. Jest to wydarzenie ogólnopolskie. Do naszej biblioteki zaprosiliśmy uczniów z klas 1 – 8.
Program akcji bibliotecznej był bardzo bogaty i obfitował w różnego rodzaju zadania.
Na początku uczestnicy zostali podzieleni na grupy. Każda z nich obejrzała prezentację Segregacja odpadów, która stała się dla uczniów inspiracją do wykonania zadań przewidzianych na tegoroczną akcję NOC BIBLIOTEK.
Zabawy przebiegały pod hasłem Klimat na czytanie. Każda z grup realizowała zaplanowane działania, m. in.:

• Kącik poetycki – tworzymy wiersze zachęcające do korzystania z dobrodziejstw natury.
  • Lek na ból jest w aptece, na niewiedzę – w biblioteceukładamy hasła promujące czytanie, bibliotekę szkolną oraz ekologię.
  • Na tropie tajemnic przyrody czytamy ciekawostki przyrodnicze.
  • Eko-krzyżówka sprawdzamy wiedzę o świecie.

Realizacja powyższych działań przyniosła uczniom wiele radości. Podczas pracy, która okazała się zabawą, powstały wiersz i hasło promujące czytelnictwo oraz bibliotekę szkolną. Dzieci wykazały się inicjatywą, kreatywnością oraz talentem plastyczno – wokalnym. Swoje prace umieściły na gazetce szkolnej Klimat na czytanie 2020.
Nasze spotkanie zakończyło się bardzo miłym akcentem. Uczestnicy akcji zostali wynagrodzeni pamiątkowymi dyplomami uznania za aktywny udział w Nocy Bibliotek 2020, zakładkami do książek, naklejkami, zdrowymi niespodziankami oraz pochwałami w dzienniku.
Ta szczególna akcja była okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale również do poszerzenia wiedzy o ekologii. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy uczniów do czytania a upowszechniając czytelnictwo wśród dzieci rozwinęliśmy ich zainteresowania czytelniczo – przyrodnicze. Czas zaplanowany na Noc Bibliotek minął bardzo szybko.

Sylwia Miszk, Aleksandra Stark, Aneta Woźniak