Powiatowy Konkurs Ozdób Wielkanocnych w Somoninie

Dnia 10 kwietnia 2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie rozstrzygnięto powiatowy konkurs plastyczny na najładniejsze stroiki i palmy wielkanocne. W tegorocznej edycji wzięło udział aż 1416 osób z 50 szkół i placówek powiatu kartuskiego. Łącznie zgłoszono 160 prace, w tym 110 stroików i 50 palm. Prace oceniane są według kategorii wiekowych i tematycznych. Szczególnie mile widziane w pracach są akcenty kaszubskie. Dzieła młodych artystów oceniały Stanisława Neubauer i Mirosława Kazana. Wszyscy uczniowie, którzy nie zdobyli w konkursie żadnej lokaty zostali obdarowani nagrodami pocieszenia.
Organizatorem Konkursu Ozdób Wielkanocnych był Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Kartuzach.

Oto laureaci konkursu:
Przedszkola – stroik
Wyróżnienie – grupa 3-4 latki

Klasy 0 – stroik
III miejsce – klasa 0b i 0 c

Klasy  1 – 2 – stroik
III miejsce – Marcelina Formela

Klasy 5 – 6 – stroik
I miejsce – Klaudia Rychert

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Maria Wolska – Rychert