Fides et ratio - wiara i rozum

« Lis   Sty »

Pogoda dla powiatu kartuskiego

Konkurs plastyczny Moje Kaszuby

We wtorek 12 grudnia rozstrzygnięto konkurs plastyczny Moje Kaszuby. Adresowany był do szerokiej grupy wiekowej i obejmował cały powiat. Jury w składzie: Kazimiera Nowicka, Zofia Watrak oraz Barbara Kąkol oceniało przeszło sto prac nadesłanych przez laureatów konkursu.

Tegorocznymi tematami dla poszczególnych grup wiekowych były:
Przedszkola – Ryby z kaszubskich jezior
Klasy I-III szkoła podstawowa – Przydrożne krzyże i kapliczki na Kaszubach (Bòżô Mãka)
Klasy IV-VII szkoła podstawowa – zilustruj jedną ze zwrotek kaszubskiego marsza (H. Derdowski „O PANU CZÔRLIŃSCZIM, CO DO PÙCKA PÒ SÉCË JACHÔŁ” – rozdział: Czôrlińsczi spiéwô kaszubsczégò marsza
Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne – postać Smętka w utworze A. Majkowskiego „ Życie i Przygody Remusa” (szkic węglem, ołówkiem).

W kategorii klasy I-III Jakub Czapiewski  zajął I MIEJSCE a w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne  Małgorzata Woźniak zajęła II MIEJSCE.
Wszyscy laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego Jana Kleinszmidta, Kartuski oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego oraz Burmistrza Kartuz Mieczysława Gołuńskiego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Maria Wolska – Rychert

Możliwość komentowania jest wyłączona.