Fides et ratio - wiara i rozum

« Wrz   Lis »

Pogoda dla powiatu kartuskiego

Europejski Dzień Języków

Dnia 26.09.2017r. w naszej szkole realizowaliśmy projekt My speak Fremdsprachen w ramach Europejskiego Dnia Języków. W tym dniu uczniowie wykonywali szereg działań. Wszyscy uczniowie w grupach oddziałowych mieli za zadanie przygotować plakaty reklamujące naukę języków, w tym również języka kaszubskiego. Na lekcjach języka polskiego uczniowie klas V-VII pisali listy do zagranicznych rówieśników. Zachęcali w nich do przeczytania jednej książki z literatury polskiej. Przedstawiciele z klas IV-VII i oddziałów gimnazjalnych wzięli ponadto udział w konkursie wiedzy dotyczącym języków Unii Europejskiej. Uczniowie całej szkoły byli zaangażowani w rozwiązywanie zadań, korzystając z aplikacji QR. Uczniowie kl. V i VI brali udział w projekcie E-twinning: postcard friends-european day of languages 2017. Celem projektu było zaprezentowanie swojego kraju i miejsca zamieszkania oraz nauka słówek w różnych językach. W projekcie wzięło udział około 40 szkół z całej Europy. Szkoła Podstawowa z Gowidlina znalazła się również na mapie Europy jako szkoła biorąca udział w wydarzeniach w ramach EDJ. Na stronie http://edl.ecml.at/Events/EventsDatabase/tabid/1772/EventID/14641/language/pl-PL/Default.aspx można zobaczyć plan programu My speak Fremdsprachen.

Nauczyciele j.angielskiego, j.niemieckiego i biblioteki

Możliwość komentowania jest wyłączona.