DZIEŃ MUZYKI

W poniedziałek, 30 października 2017r., obchodziliśmy w szkole Dzień Muzyki. Wszystkie klasy otrzymały zadania, z których się w różnym stopniu wywiązały. Oddziały przedszkolne przygotowały plakaty o kompozytorach, muzykach, śpiewakach. Klasy I-IV udekorowały swoje sale w wystrój muzyczny, natomiast klasy V-VII i II-III gimnazjum przygotowały krótki występ muzyczny.
Najlepsi z każdej kategorii wiekowej otrzymali specjalną nagrodę. Wśród najmłodszych wyróżnieni zostali uczniowie i panie z grupy 3/4 latków, dla dzieci był to cały  dzień zabaw. Z kl. I-IV największą pomysłowością wykazali się uczniowie kl. III a, ponieważ ich sala zawierała bardzo wiele elementów dekoracyjnych związanych z muzyką. Pozostałe klasy również przepięknie udekorowały sale i odpowiednio przygotowały się do tego dnia. Dla zwycięzców SU przygotował tzw. „Kartkę niepytkę”, czyli zwolnienie uczniów z odpowiedzi, z jednego przedmiotu, w wybrany przez dzieci dzień. Nagroda bardzo ucieszyła kl. III a.
Klasy IV-VII i II-III gimnazjum spotkały się w czasie dużej przerwy, w holu głównym szkoły, by zaprezentować się w krótkich scenkach muzycznych. Przygotowały się  tylko kl. V i VI. Wszystkie występy były udane, a nagroda „Kartka niepytka”, trafiła do uczniów klasy Va. Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowanie tego dnia.