Fides et ratio - wiara i rozum

« Sie   Paź »

Pogoda dla powiatu kartuskiego

Wycieczka najmłodszych Kaszubów

19 września 2017r. dzieci, uczące się języka kaszubskiego, pojechały na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Mimo, że udali się zaledwie kilkanaście kilometrów od Gowidlina, to jednak miały okazję podziwiać zabytki niemal z całego globu. Dzieci zwiedzały Park Miniatur, w którym oglądały słynne budowle  świata w miniaturze. Zobaczyły m.in.: Wieżę Eiffla, Sfinksa, Krzywą Wieżę w Pizie i wiele innych obiektów o których interesująco opowiadał pan przewodnik. Z zainteresowaniem obejrzały najbliższe nam, Kaszubom zabytki, mianowicie miniatury: kartuskiej Kolegiaty, kościoła św. Marcina w Sierakowicach, czy Ołtarza Papieskiego również z Sierakowic. W trakcie wycieczki dzieci odwiedziły też zamek strachu, salę śmiechu oraz Baśniową Krainę, a później specjalną kolejką udały się do Parku Gigantów. Wielkie wrażenie zrobił na dzieciach prawdziwy samolot, do którego mogła wejść cała wycieczka jednocześnie. Spacerując po parku uczniowie podziwiali gigantycznych rozmiarów owady i ptaki oraz mogli podejść do zwierząt leśnych, które przycupnęły przy ścieżce. Dobrze, że wszystkie stworzenia były sztuczne, bo niektóre przerażały rozmiarami lub wyglądem. Na zakończenie wycieczki dzieci mogły pobawić się na dużym placu zabaw oraz zakupić pamiątki. Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci z wycieczki, ciesząc się udanym wyjazdem.

Nauczycielki języka kaszubskiego

Możliwość komentowania jest wyłączona.