Wymiana polsko – niemiecka

Szanowni Rodzice,

dyrekcja, uczniowie i opiekunowie projektu edukacyjnego proszą o pomoc w realizacji programu wymiany polsko-niemieckiej, która odbędzie się od 13.06-17.06.2016r. w naszej szkole. 12 osób z naszej szkoły  przez tydzień będzie uczestniczyło bezpłatnie w zajęciach oraz w 2 wycieczkach (Szymbark, Gdańsk).  Te same osoby będą miały możliwości bezpłatnego udziału w wyjeździe do Niemiec.  Jednym z założeń tego typu projektów jest poszerzenie umiejętności językowych, w związku  z tym partnerzy z zagranicy zawsze mieszkają u rodzin gospodarzy.  Zachęcamy więc rodziny naszych uczniów do zaproponowania gościny 1 uczestnikowi z Niemiec, a w rewanżu 1 uczeń z Polski pojedzie bezpłatnie do Niemiec i na czas realizacji projektu zamieszka u jednej z rodzin partnerskich. Niemieccy uczniowie mieszkają w malowniczej miejscowości Unna w pobliżu pięknego miasta Dortmund.

Szczegółowych informacji udziela Pani Alicja Kuchta – nauczyciel Zespołu Szkół w Gowidlinie.

DEKLARACJA