Międzynarodowy Dzień Kota

17 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. Była to znakomita okazja, aby przypomnieć, że te miłe domowe zwierzęta wciąż skrywają przed nami mnóstwo tajemnic. Co nie powinno nas dziwić: koty nie lubią się spoufalać i zwykle chodzą własnymi drogami.
Aby lepiej poznać ich naturę, podczas zajęć świetlicowych odpowiedzieliśmy sobie m.in. na pytania: „Dlaczego koty mruczą ?”, „Dlaczego koty dają się okiełznać klamerką do bielizny ?”, „Co mówią kocie gesty ?”, „Jak widzą koty ?”, „Co nam daje posiadanie kota ?”, „Skąd się bierze kocia miłość do pudełek?”.
Święto było również okazją do refleksji nad losem kotów, stosunkiem człowieka do zwierząt. Rozważaliśmy, w jaki sposób są, a w jaki powinny być traktowane oraz co człowiek powinien zrobić, by żyło im się lepiej.
Na uhonorowanie tegoż zwierzęcia stworzyliśmy jego „papierową sylwetkę”, wykorzystując technikę origami.  Prace uczniów udekorowały salę świetlicową.

Anna Miotk – Płotka

DSCF5241 (1024x768)